Tragiczny wypadek z udziałem pieszego

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło w Kaliszu. W wyniku tego zderzenia, życie stracił 62–letni mężczyzna. Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.


Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów.

Do zdarzenia doszło w piątek 10 stycznia br. przed godz.18:00 na ul. Warszawskiej. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że jadący ulicą Warszawską kierowca samochodu marki Volkswagen, potrącił 62-letniego mężczyznę przechodzącego przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Badanie wykazało, że 27-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. Od kierującego została również pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku policjanci drogówki wykonali szczegółowe oględziny odcinka drogi, na którym doszło do tragicznego wypadku, ustalili świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja pomoże ustalić dokładny przebieg całego zdarzenia.

Policja wspólnie z innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podejmują wiele działań profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych skierowanych zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak wszyscy powinni mieć świadomość, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Lekceważenie przepisów, agresja na drodze, zbytnia wiara we własne umiejętności oraz często zwykła lekkomyślność mogą prowadzić do tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a od naszego zachowania zależy często bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz również …

(Visited 261 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz