Posiadał prawie 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Leszczyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę okazało się, że łącznie posiadał prawie 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. 28-latkowi z Leszna grozi do 3 lat więzienia.


8 stycznia br. przed godz. 18.00 na terenie gminy Lipno policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Podczas sprawdzeń okazało się, że kierowca miał w pojeździe kilka paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. W takiej sytuacji policjanci postanowili przeszukać pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę, w tym m.in. na terenie gminy Śmigiel. Okazało się, że w pomieszczeniach gospodarczych przechowuje on prawie 60 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Znajdowały się one w nieopisanych, szarych kartonach.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Był nim 28-letni mieszkaniec Leszna. Usłyszał zarzut przewożenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w kwocie prawie 80 tysięcy złotych. 28-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia. 

Monika Żymełka/IL

Zobacz również …

(Visited 469 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz