Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 11

W poniedziałek 21 czerwca o godz. 14:18 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wielkopolskiej wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów: osobowego i ciężarowego do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Wolica Pusta.


Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wlkp. i Jarocinie oraz OSP Nowe Miasto, OSP Klęka, OSP Mieszków.
Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych znajdujących się w pojeździe udzielili im pomocy medycznej a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję  o przetransportowaniu ich do szpitala w Kaliszu. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego pojazdem osobowym. 
Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych wyciekających z rozbitych pojazdów. W wyniku zdarzenia ruch na „krajowej jedenastce” był zablokowany przez ponad pięć godzin. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.
Opracowanie: mł. kpt. Marek Mądry, zdjęcia: kpt. Daniel Pawłowski

/kppsp-sroda-wielkopolska/

(Visited 2 635 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz