Tragiczny wpadek z udziałem pieszej. Kierująca mercedesem potraciła przechodzącą przez jezdnię 86-latkę

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło 16 marca br. na  ul. Babina w Kaliszu. Podczas manewru cofania, kierująca mercedesem potraciła przechodzącą przez jezdnię 86-latkę.


W wyniku zdarzenia piesza poniosła śmierć. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 7:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 46-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes, wykonując manewr cofania, potrąciła 86-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię. W wyniku zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do kaliskiego szpitala. Niestety pomimo starań lekarzy, nie udało się jej uratować.

Policjanci z drogówki, na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy. Przeprowadzone oględziny, wykonana dokumentacja fotograficzna, szkic oraz zabezpieczone ślady pomogą w ustaleniu szczegółowych okoliczności i przyczyn tego poważanego zdarzenia.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej mercedesem kobiecie.

Przypominamy wszystkim kierowcom, że podczas wykonywania manewru cofania muszą zachować szczególną ostrożność. Zarówno przed rozpoczęciem manewru, jak i w trakcie jazdy należy uważnie obserwować otoczenie. Najważniejsze, to bezwzględne ustąpienie pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, a także pozostałym uczestnikom ruchu.

Musimy mieć świadomość, że z jezdni i chodników korzystają również osoby niepełnosprawne, które nie zawsze są w stanie zauważyć lub usłyszeć cofający pojazd. To kierowca wykonujący manewr musi cały czas kontrolować sytuację, aby w razie potrzeby móc odpowiednio szybko zareagować.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 202 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz