Tragiczny weekend – 3 wypadki 

Tragiczny weekend – 3 wypadki 

Jedna ofiara śmiertelna oraz czterech poszkodowanych w trzech wypadkach, do których doszło 23 i 24 listopada 2019 roku na terenie powiatu konińskiego. 


 

Zgłoszenie o pierwszym wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie w dniu 23 listopada 2019 r. o godz. 14.22. W miejscowości Wielołęka, gmina Grodziec na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Peugeot znajdował się w rowie, a Toyota częściowo na jezdni. Kierująca Peugeotem znajdowała się poza pojazdem i była nieprzytomna. Działania strażaków polegały na rozpoczęciu resustytacji u kobiety oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Toyoty. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon młodej kobiety, natomiast mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Grodziec i OSP Biskupice. 

Następnego dnia około godz. 15.40 w miejscowości Szyszyńskie Holendry, gmina Ślesin doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Kierujący motocyklem leżał na chodniku. Równocześnie z zastępem OSP na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu uczestniczył również drugi motocyklista, który ominął wypadek i wpadł do rowu. Dwóch motocyklistów zostało przetransportowanych do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin i OSP Szyszyńskie Holendry.

Do kolejnego wypadku doszło 1,5 godziny później. Tym razem na 255 km Autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do zderzenia BMW oraz Audi. Wszyscy podróżujący opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania strażaków polegały na całkowitym zamknięciu Autostrady A2 w kierunku Poznania, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerowi BMW oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto i OSP Modła Królewska.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie.

(Visited 1 016 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz