Policjanci odzyskali skradzione pojazdy, fanty z kradzieży i narkotyki

Zatrzymany mieszkaniec gminy Skoki usłyszał łącznie 6 zarzutów, m in kradzieży z włamaniem do Opla Corsy, kradzieży motoroweru, znaków drogowych a także posiadania narkotyków.


Zatrzymanie jest wynikiem pracy funkcjonariuszy kryminalnych Komisariatu Policji w Skokach. Policjanci pracujący nad sprawami kradzieży na terenie Skoków pojazdów – samochodu osobowego m-ki Opel Corsa i motoroweru Simson S51, ustalili, że związek z nimi może mieć 21-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości.

Pojazdy skradzione zostały pod koniec października. 8 listopada śledczy udali się pod ustalony wcześniej adres i w jego pobliżu zatrzymali poruszającego się na motocyklu mężczyznę.W trakcie kontroli okazało się że posiada on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Z uwagi na to, że policjanci ujawnili przy mężczyźnie narkotyki, został on zatrzymany i osadzony w wągrowieckiej jednostce Policji. W dalszych czynnościach prowadzonych w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili skradziony motorower simson, dokumenty właściciela skradzionej corsy – sam pojazd został ujawniony na jednym z leśnych duktów w pobliżu miejscowości Nadmłyn.

Na posesji także znajdowały się należące do Powiatowego Zarządu Dróg 24 słupki ostrzegawcze i gumowe podstawy do znaków, części karoserii od innego pojazdu z śladami zatarcia cech identyfikacyjnych pojazdu. Całość dopełniły narkotyki – 45 gramów marihuany

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży motoroweru, znaków, kradzieży z włamaniem do pojazdu, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, usuwania znaków identyfikacyjnych pojazdu, posiadania narkotyków. Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór Policji. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Visited 1 559 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz