Tragiczny początek tygodnia

Do pierwszego wypadku doszło w dniu 14 grudnia 2020 r. około godz. 21.30 w miejscowości Dąbroszyn, gmina Rychwał. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy  w przydrożnym rowie. Na miejscu obecny był patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


Nieprzytomnego mężczyznę leżącego na dnie rowu, częściowo pod pojazdem zauważyli funkcjonariusze Policji, którzy przystąpili do udzielania pomocy. Niestety nie udało się uratować mężczyzny. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał i OSP Dąbroszyn.  

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w dniu 15 grudnia 2020 r. około godz. 14.30
na ul. Rumiankowej w Koninie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz motoroweru. Samochód ciężarowy stał na drodze, natomiast motorower leżał poza jezdnią. Kierujący motorowerem był nieprzytomny, bez funkcji życiowych. Osoby postronne udzielały poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ze względu na brak funkcji życiowych u poszkodowanego, strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Chorzeń.  

Tekst: st. kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 1 i 2 w Koninie.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz