Tragiczny finał wypoczynku nad wodą

9 czerwca o godzinie 21:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie od Dyżurnego Policji w Czarnkowie o dwóch mężczyznach kąpiących się w jeziorze Duże w miejscowości Lubasz, z których jeden nie wypłynął na powierzchnię.


Do zdarzenia zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto na miejsce zdarzenia zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Pile.

Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia,  a następnie ubrani w skafandry wypornościowe przystąpili do przeszukania wskazanego przez świadka zdarzenia  miejsca utonięcia mężczyzny. Po kilku minutach jeden z ratowników zlokalizował ciało mężczyzny znajdujące się na głębokości około dwóch metrów, które od razu wyciągnięto na brzeg zbiornika. Strażacy natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety, pomimo kontynuowanej akcji ratunkowej wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołem Ratownictwa Medycznego, mężczyzny nie udało się uratować.

Tekst asp. sztab. Sobczyński Paweł
Zdjęcia mł. ogn. Cyrulik Piotr/kppsp-czarnkow/

(Visited 404 times, 140 visits today)

Dodaj komentarz