KOLEJNY TRAGICZNY FINAŁ POŻARU

O godzinie 18:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Mikstacie.


Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pali się kotłownia i nie ma osób poszkodowanych.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ochrony przeciwpożarowej okazało się, że pali się budynek jednorodzinny.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt weszli do budynku w celu przeszukania budynku, pod kątem osób poszkodowanych. Pożarem objęta była większa część parteru oraz klatka schodowa, występowało też bardzo duże zadymienie wewnątrz pomieszczeń.

W trakcie poszukiwań wewnątrz obiektu, ratownicy natknęli się na ciało nieprzytomnego mężczyzny, którego natychmiast ewakuowali w bezpieczne miejsce, od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej , którą prowadzili wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego. Po około 50 minutach medycznych czynności ratunkowych przerwano reanimację i niestety stwierdzono zgon 74 letniego mężczyzny.
Akcja gaśnicza trwała około 2 godziny.  Dalsze czynności polegały na dogaszaniu pogorzeliska i przewietrzaniu pomieszczeń.
Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków 

Opracowanie: mł. ogn. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: KP PSP Ostrzeszów/kppsp-ostrzeszow/

(Visited 243 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz