Tragiczny bilans ostatniej doby 2 osoby nie żyją! 23 letni motocyklista i 50 letnia kobieta

W ciągu ostatniej doby w gminie Wierzbinek doszło do tragicznych wydarzeń! Najpierw 23 letni motocyklista najechał na tył maszyny rolniczej a już kilkanaście godzin później doszło do kolejnej tragedii, na skutek której śmierć poniosła 50 letnia kobieta kierująca Citroenem Berlingo.


Komendant Miejski Policji w Koninie wydał polecenie ZERO TOLERANCJI dla stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. TO JUŻ KOLEJNE OFIARY ŚMIERTELNE W TYM ROKU.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 21:25. Na prostym odcinku drogi kierujący motocyklem Kawasaki 23 letni mieszkaniec powiatu konińskiego uderzył w nieprawidłowo oświetlony ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem kierowany przez 48 letniego mieszkańca powiatu konińskiego. Na skutek uderzenia kierowca motocykla zginął na miejscu a jego motocykl spłonął. Z ustaleń wynika, że kierowca ciągnika i będący z nim pasażer byli trzeźwi. Od motocyklisty pobrano krew do badań. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia bezpośrednich przyczyn wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi w drodze z Wierzbinka do Chlebowa. Ten tragiczny wypadek miał miejsce w piątek około godziny 15:00 gdzie kierująca pojazdem 50 letnia mieszkanka Konina z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła w drzewo na lewym poboczu, na skutek tego zderzenia jej samochód dachował a kobieta wypadła z niego po czym przegniótł ją jej samochód. Kierująca zginęła na miejscu. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia była nieuwaga w czasie jazdy oraz brak zapiętych pasów. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tragedii.

W obu przypadkach zostana wszczęte śledźtwa, które będą prowadzone przez dochodzeniowców z Konina.

I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski polecił szczególnie wzmóc kontrole a także jeszcze bardziej restrykcyjnie reagować na wszelkie wykroczenia pojazdów bez prawidłowego oświetlenia oraz osoby korzystające z telefonów komórkowych, a także bez zapiętych pasów w czasie jazdy!

Zaapelował by w tym zakresie dbania o bezpieczeństwo innych kierujących nie było ŻADNEJ TOLERANCJI !!! Każdy kto łamie przepisy korzystając z telefonu komórkowego, nie zapnie pasów, przekroczy prędkość w terenie zabudowanym, stworzy inne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego i pieszego zostanie ukarany mandatem.

Ku przestrodze APELUJEMY !!!

Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans.

KIEROWCO ZWOLNIJ KIERUJESZ ŻYCIEM !!!

Przypominamy również o obowiązku korzystania elementów odblaskowych przez pieszych w obszarze niezabudowanym po zmierzchu.

Dzięki nim zwiększona jest widoczność i bezpieczeństwo pieszych korzystających z dróg w porze wieczorowo – nocnej.

Kierując Pojazdem całą uwagę należy skupić tylko na jeździe bowiem nieuwaga prowadzi

do

Sześciokrotnie !!! większego ryzyka wypadku, pokonanie odległości dwóch boisk piłkarskich bez kontroli kierowcy!!!!! Nawet sekunda nieuwagi za kierownicą może kosztować życie!

APELUJEMY O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK !!!!
(Visited 2 798 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz