Tragiczne zderzenie Hondy z Mercedesem! W działaniach ratowniczych 5 zastępów Straży Pożarnej

W sobotę, 16 marca o godz. 18.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Wronki na ul. Myśliwskiej.


 

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. 
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący pojazdem marki Honda znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący i pasażer samochodu marki Mercedes opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden pojazd znajdował się na drodze, natomiast drugi na poboczu drogi. 
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. 
W trakcie prowadzonych działań, będący na miejscu zdarzenia ZRM, stwierdził zgon mężczyzny. 
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany – Policja wyznaczyła objazdy. 
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator. 
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratury.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Bartłomiej Kosicki, Moje Wronki

(Visited 2 006 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz