Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Grodzisk Wielkopolski [ZDJĘCIA]

– Naszym zadaniem jest doprowadzenie państwa do takiego poziomu rozwoju, jaki jest na Zachodzie Europy, odbudowa przemysłu, gospodarki oraz pomyślności i zasobności polskiego społeczeństwa – ocenił Prezydent. – To wielkie zadanie, które cały czas jest realizowane – zaznaczył podczas spotkania z mieszkańcami powiatu grodziskiego. 

– To tutaj, w Wielkopolsce narodziła się nasza polskość, nasza kultura i tradycja – mówił Andrzej Duda. – To na pewno stąd wyszliśmy z naszą tradycją, naszą kulturą i na pewno tutaj właśnie zakorzeniona jest najmocniej. I dlatego dzisiaj stąd także nieśmy ją do UE, róbmy to z dumą, bo jesteśmy jednym z wielkich europejskich narodów, mamy swoją wielką, wielowiekową tradycję, która przetrwała najtrudniejsze czasy. Bo umiała przetrwać w nas, naszych ojcach, naszych dziadkach, przez pokolenia mimo wszelkich trudności – zaznaczył Prezydent. 

Andrzej Duda odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa oraz członkostwa w NATO wspomniał, że w Wielkopolsce stacjonuje część samolotów F-16, stanowiących element najnowocześniejszego uzbrojenia polskiej armii. – Modernizacja polskiej armii to jest nasze wielkie zadanie. Dziękuję za to, że przyjmujecie to spokojnie, że miliardy i miliony złotych muszą być na to zadanie wydane – mówił. – Chciałbym, żebyśmy byli w stanie w jak największym stopniu te zakupy nowoczesnego uzbrojenia i wyposażenia dla naszej armii realizować w Polsce. Niestety nie zawsze się to udaje – to też efekt wielu lat i dziesięcioleci zapóźnienia technologicznego, przemysłowego, które mamy przez to, że przez 50 lat byliśmy za żelazną kurtyną – ocenił. 

Ale –  jak podkreślił –  udało nam się stamtąd wyjść także dzięki naszej niezłomności i powrócić na geopolityczną mapę Zachodu. –  Jesteśmy na niej dzisiaj i na niej trwajmy. Mamy dzisiaj wielkie zadanie, nasze, wewnętrzne, ale także zadanie wobec Europy – tej zjednoczonej Europy, doprowadzić nasze państwo do takiego poziomu rozwoju jaki jest na Zachodzie Europy, odbudować przemysł, gospodarkę, pomyślność i zasobność polskiego społeczeństwa. To wielkie zadanie, które cały czas jest realizowane – zaznaczył.

Prezydent akcentował, że państwo ma obowiązek wspierania rodziny. – Chciałbym, żeby cały czas była wytrwale realizowana polityka wsparcia dla rodziny. To nieważne, że tutaj w Wielkopolsce wielu ludziom żyje się dobrze i żyje się w miarę zamożnie, chciałbym, żeby żyło się jeszcze lepiej, ale państwo oprócz tego ma obowiązek wspierania rodziny, zwłaszcza tej rodziny, która ma dzieci, a w związku z tym daje temu państwu przyszłość – podkreślał Prezydent, dodając, że dzieci są naszą przyszłością i państwo musi to rozumieć i musi o nie dbać.

–  Cieszę się, że od trzech lat wreszcie w sposób aktywny jest realizowana taka polityka. I wierzę, że będzie mogła być realizowana dalej – powiedział.

Prezydentowi towarzyszył minister Błażej Spychalski.

/prezydent.pl/

(Visited 278 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz