Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 184 – nie żyje jedna osoba

We wtorek, 22 października o godz. 14.04 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Szczepankowo gm. Ostroróg.Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą czołowo, jedna osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz pojazdu marki Honda Civic, natomiast kierująca samochodem marki Citroen opuściła go przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu. Samochód marki Honda Civic znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Citroen C4 znajdował się na jednym pasie drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) wspólnie z ratownikami ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych i posprzątaniu drogi z pozostałości powypadkowych.
Niestety pomimo długotrwałej reanimacji będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy Hondy, natomiast kierująca samochodem Citroen została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został zablokowany – Policja zorganizowała objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.
Na miejsce zdarzenia udał się Komendant Powiatowy, Z-ca Komendanta Powiatowego oraz Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Policja.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Zobacz również … 

(Visited 1 354 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz