TRAGEDIA – DWIE ŚMIERTELNE OFIARY WYPADKU NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

W dniu wczorajszym (9.05.2017 r.)  na przejeździe kolejowym na tzw. ”małej obwodnicy” w Wolsztynie doszło do tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniosły kierująca i pasażerka Renaulta Clio. Kierowane przez kobietę auto wjechało wprost przed szynobus. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów oraz strażaków. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w trakcie którego ustalone zostaną okoliczności i przyczyna wypadku.


09.05.2017r. ok.godz. 17:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zderzeniu Renaulta Clio z szynobusem na przejeździe kolejowym na tzw. „małej obwodnicy” w Wolsztynie.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wspólnie ze strażakami zabezpieczyli je kierując ruchem pojazdów oraz umożliwiając prowadzenie czynności pozostałym służbom. Podjęte przez mundurowych czynności pozwoliły na potwierdzenie, że autem podróżowały dwie osoby. Niestety, lekarz przybyłego na miejsce Zespołu Pomocy Doraźnej w obu przypadkach stwierdził zgon.
Podczas prowadzonych pod nadzorem prokuratora oględzin ustalono, że obie kobiety, to mieszkanki Świętna w wieku 38 i 67 lat.

Jak ustalono, żaden w pasażerów i obsługi szynobusu nie został ranny, a badanie stanu trzeźwości maszynisty potwierdziło, że by  trzeźwy. Jeszcze dziś, późnym wieczorem przeprowadzony zostanie eksperyment procesowy, na podstawie którego możliwe będzie potwierdzenie lub wykluczenie prawidłowego działała sygnalizacja świetlna przy przejeździe.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego celem będzie ustalenie wszelkich okoliczności oraz przyczyny wypadku.

 

(Visited 5 591 times, 1 visits today)

Leave a Reply