Tragedia była blisko ! Bardzo groźne zderzenie dwóch aut osobowych. Potężne uderzenie: jedno auto w rowie, drugie ok. 150 metrów dalej.

O włos od tragedii

W piątek 8 lutego br. w godzinach przedpołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze pomiędzy Skokami a Popowem Kościelnym.
Do zdarzenia zadysponowano dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Wągrowca i dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoków. Po dotarciu na miejsca zdarzenia strażacy dostrzegli dwa rozbite samochody osobowe, z których jedne po dachowaniu znajdował się w rowie, a drugi z pojazdów znajdował ok. 150 metrów dalej na pasie drogi. 
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, których zaopatrywali do czasu przyjazdu pierwszego zespołu PRM. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, dlatego lekarz podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowego Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane do szpitali.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowo – śledczych przez Policję pojazdy usunięto na pobocze drogi. W trakcie prowadzonych działań droga była zamknięta dla ruchu.

zdjęcia: st. asp. Dariusz Giza – JRG Wągrowiec, dh Tomasz Przykucki – OSP Skoki
opracowanie: st. sekc. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

ŹRÓDŁO:OSP Skoki

 

(Visited 1 107 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz