Skradzione narzędzia sprzedał w lombardzie

Kryminalni z krzyskiego komisariatu zatrzymali 37-latka, który ukradł narzędzia ze sklepu ogólnobudowlanego, a następnie sprzedał je w lombardzie. Mężczyznę zarejestrował sklepowy monitoring. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
W poniedziałek, 4 lutego br. policjanci z krzyskiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży narzędzi z jednego z miejscowych sklepów. Ich wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 800 złotych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Szczegółowo przejrzeli sklepowy monitoring, który zarejestrował całe zdarzenie.

Kryminalni w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość złodzieja. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., który przebywał już wcześniej w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali skradzione narzędzia, które 37-latek sprzedał w lombardzie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić podejrzanemu zarzut. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, lecz kara mężczyzny będzie wyższa o połowę, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.

(Visited 166 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz