TEST&GO ponownie pod stadionem Kolejorza

Punkt TEST&GO przy Bułgarskiej rozpoczął już swoją działalność. Będzie dostępny dla mieszkańców Poznania i okolic przez cały tydzień, aż do odwołania. Kierowcy i pasażerowie mogą zbadać się na obecność koronawirusa metodą „drive-thru” (bez wysiadania z auta). Tym razem jest to współpraca wielkopolskich terytorialsów i personelu szpitala im. Franciszka Raszei.


TEST&GO, został uruchomiony na wniosek wojewody wielkopolskiego, na parkingu pod Stadionem Lecha Poznań. Akcję wspiera również Urząd Miasta Poznania. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można  personel poznańskiego szpitala im. F. Raszei.  

Test&GO powstał na bazie kontenerów i będzie działać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9-17. W tej chwili funkcjonowanie „driver thru”  zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT.

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczone są cztery strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.  Wynik można sprawdzić za pomocą IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub poprzez POZ.

Wymazy  pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z Sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 61 2245435.

 tekst: ppor. Anna JASIŃSKA- PAWLIKOWSKA

foto: DWOT

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko!”

(Visited 175 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz