Terytorialsi wicemistrzem Wojska Polskiego w Siatkówce!

Wynikiem 0:2 zakończył się finałowy mecz reprezentacji Wojsk Obrony Terytorialnej z 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej. Terytorialsi wracają do domów ze srebrem.


Tegoroczne mistrzostwa WP w siatkówce były rozgrywane w Sulechowie. Reprezentacja WOT w rozgrywkach grupowych wygrała wszystkie mecze z wynikiem 2:0. We wczorajszym półfinale drużyna WOT pokonała 2:1 reprezentację 12 Dywizji Zmechanizowanej. W całym turnieju nasi reprezentanci ulegli tylko siatkarzom z 11 Lubuskiej Dywizji Pancernej w meczu finałowym.

Do mistrzostw zgłosiło się 10 drużyn z całej Polski, które reprezentowały wszystkie rodzaje sił zbrojnych. W reprezentacji WOT było aż siedmiu żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady OT oraz pięciu z pozostałych jednostek.

Wyjeżdżamy z Sulechowa z poczuciem sukcesu. Nie wygrywa ten, kto nie potrafi przegrywać. Jako zawodnik i trener, przyznaję, że drużynowo daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy dumni           z zajęcia tak wysokiego miejsca na podium. Gratulujemy zasłużonego  zwycięstwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – relacjonuje ppor. Damian MISTERSKI ze 151 blp w Skwierzynie.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców i żołnierzy z trybun.

ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA

foto: 12 WBOT

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko!”

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz