Targi pracy i Dzień Promocji CKiW W Pleszewie już za nami

10 wystawców , w tym również przedstawiciele  m.in. takich instytucji jak Powiatowy Urząd Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy  z Ostrowa Wielkopolskiego  i Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzięło udział w  Dniu Promocji Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  oraz Targach Pracy, które odbyły się w należącym do CKiW Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno. Przedsięwzięcie było skierowane przede wszystkim dla młodzieży z pleszewskich szkół podstawowych i średnich oraz bezrobotnych mieszkańców Pleszewa.


Spotkanie z zaproszonymi gośćmi zainaugurował Krystian Piasecki, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie, które wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery podlegającym również pod Ochotnicze Hufce Pracy byli organizatorami Dni Promocji i Targów.  

– Głównym celem  tej inicjatywy jest stworzenie wam, młodym ludziom, którzy za chwilę będzie wchodzili na rynek pracy możliwości zapoznania się z formami jej szukania i  rekrutacji, jakie stosują pracodawcy. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy lokalne firmy i państwowe instytucje, których zadaniem jest pomaganie w wejściu w życie zawodowe takim osobom, jak wy. Macie więc doskonałą okazję, aby osobiście porozmawiać z osobami, które powiedzą wam, jak  znaleźć dobrą pracę po ukończeniu szkoły. – mówił podczas wystąpienia dyrektor.

A ofert pracy nie brakowało. Jak powiedziały przedstawicielki  Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie- Danuta Szymańska i Elżbieta Ostrysz  wraz z Leszkiem Bierłą, dyrektorem PUP-  młodzież była zainteresowana tym, co proponują pracodawcy z regionu. Uczniowie pytali głównie o zawody, w których się kształcą i o to, co oferują zatrudniający.

Targi były jednak nie tylko okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, ale  dały również możliwość przyjrzenia się działalności Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które zajmuje się nauką i wychowaniem młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

  To jedyna tego rodzaju instytucja  OHP w Wielkopolsce, dlatego też wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli placówek edukacyjnych z regionu, instytucji społecznych takich jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, szkół podstawowych i ponadpodstawowych  oraz reprezentantów lokalnych samorządów. Zależy nam na szeroko pojętej promocji naszej placówki również  wśród różnych instytucji i organizacji .– dodaje Krystian Piasecki.

Wydarzenie było też okazją do posumowania 25 lecia istnienia CKiW w Pleszewie, które ma ważną misję do wypełnienia. Przez te wszystkie lata placówka wykształciła i wychowała  ponad 5200 młodych ludzi.
 
  Zostaliśmy powołani do życia po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami  związanymi z edukacją. Specjalnie  z myślą o nich   przygotowaliśmy więc  panel dyskusyjny, w którym  zaprezentowaliśmy naszym gościom  działania naszego Centrum  na rzecz młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. – uzupełnia  Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW OHP.
 
Podczas targów nie zabrakło oczywiście stoiska  współorganizatorów targów- Młodzieżowego Centrum Kariery  podlegającego pod OHP i zajmującego się  poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz szkoleniami zawodowymi.  Wraz z CKiW zapowiadają , że tego rodzaju przedsięwzięcia będą organizowane cyklicznie. 
 
 
(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz