Szlachetna Paczka szuka darczyńców!

Szlachetna Paczka szuka darczyńców!

Historie rodzin, które zostały wytypowane do projektu Szlachetna Paczka, są nie do pozazdroszczenia. Ta akcja jest dla nich ostatecznością. Wolontariusze wytypowali w tym roku kilkadziesiąt rodzin z Nowego Tomyśla, Lwówka i okolic, którym można pomóc jeszcze przed świętami.


To już 18 rok odkąd w Polsce działa Szlachetna Paczka. Corocznie dziesiątki wolontariuszy docierają do najbardziej potrzebujących rodzin. Historie rodzin, które zdecydowały się prosić o pomoc są czasami naprawdę wzruszające. Od 17 listopada na stronie internetowej
Szlachetnej Paczki (szlachetnapaczka.pl) można zapoznać się z każdą z tych rodzin. Potrzebujący mają różne potrzeby, zazwyczaj chodzi o produkty pierwszej potrzeby czasem sprzęty gospodarstwa domowego, innym razem zaś opał czy kurs angielskiego.

Każdy z nas może wspomóc potrzebujących. Wystarczy sprawdzić dokładnie czego dana rodzina potrzebuje, zgłosić chęć przystąpienia do akcji i dostarczyć paczkę do magazynu. Strona internetowa Szlachetnej Paczki wyjaśnia wszystko dokładnie, krok po kroku.

W ramach Szlachetnej Paczki wolontariusze docierają z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności do rodzin wielodzietnych, samodzielnych rodziców, osób starszych i samotnych, z niepełnosprawnością, rodzin, których dotknęło nieszczęście lub niezawiniona bieda.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.
Głównym założeniem Paczki jest więc idea przekazywania bezpośredniej, mądrej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same.

(Visited 81 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz