Szedł z Rosji do Niemiec! 68-letni Rosjanin szedł poboczem drogi krajowej A2

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj przed godz. 18 na Autostradzie A 2 w pobliżu granicy państwa. Pełniący tam służbę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali zmierzającego pieszo do Niemiec obywatela Rosji.


68-letni Rosjanin szedł poboczem drogi krajowej A2. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali go w momencie gdy zamierzał przekroczyć granicę.  Mężczyzna oświadczył, że podróżuje pieszo z Rosji przez Litwę do Niemiec w poszukiwaniu pracy.

W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz nie ma poza paszportem żadnych innych dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy.

W wyniku dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili ponadto, że trzy kraje – Estonia, Włochy oraz Łotwa umieściły dane obywatela Rosji jako osoby, której należy odmówić wjazdu lub pobytu na terytorium Państw Schengen.

Zatrzymany pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Świecku, którzy prowadzą dalsze czynności wobec obywatela Rosji.

(Visited 2 722 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz