Suchy Las – Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże katalizatorów

Policjanci z Suchego Lasu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże katalizatorów sa-mochodowych. Wszystko zaczęło się od zgłoszonej interwencji na myjni samochodowej, gdzie miało dojść do gróźb i kłótni między 2 mężczyznami. Teraz zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.


16 lipca br. na terenie działania Komisariatu Policji w Suchym Lesie policjanci zatrzymali  osobę podejrzewaną o kierowanie gróźb karalnych z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Pasażer, z którym poruszał się podejrzewany został również zatrzymany gdy znaleziono przy nim środki odurzające w postaci suszu marihuany oraz pochodnych amfetaminy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Całe zdarzenie miało miejsce na terenie myjni samochodowej, gdzie doszło do awantury między 2 mężczyznami.

W trakcie czynności z zatrzymanym o kierowanie gróźb, policjanci ustalili, że jest to mężczyzna, który może być sprawcą usiłowania kradzieży katalizatora z pojazdu marki Honda z 13 lipca br. Podejrzany na miejscu przestępstwa został spłoszony i pozostawił narzędzia, podnośnik samochodowy oraz czapkę.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zabezpieczono narzędzia służące do kradzieży katalizatorów oraz pieniądze w kwocie 8000 zł uzyskane za pomocą czynu zabronionego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami wymienił 22 pojazdy z których miał wyciąć katalizatory na terenie miasta i powiatu poznańskiego.

Podejrzany to 23-latek, mieszkaniec pow. poznańskiego, który jest dobrze znany policjantom. Usłyszał zarzuty gróźb, usiłowania kradzieży i samej kradzieży, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

Maciej Święcichowski/poznan.policja.gov.pl/

(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz