Stypendia Prezesa Rady Ministrów – Wśród wyróżnionych uczniowie szkół z terenu powiatu nowotomyskiego

We wtorek, 17 grudnia w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nowotomyskiego:


Nicola Jurek i Patrycja Tomaszewska z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu, Natalia Piątek z Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Tomyślu, Mateusz Tata, Mateusz Jarnut i Amelia Matuszczak z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, Sandra Wencka z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance oraz Wiktoria Marciniak i Jakub Wasielewski z Zespołu Szkół w Opalenicy.
 
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendia wręczył Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska. Uczniom w tym ważnym dla nich wydarzeniu towarzyszył i pogratulował starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński i dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych Marek Nyćkowiak.
 
/powiatnowotomyski.pl/
 
(Visited 287 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz