Spotkanie zbąszyńskich policjantów z seniorami

Oszuści cały czas aktywnie działają. Niezmiennie od lat ich łatwym celem są osoby starsze. Dlatego też policjanci z całego powiatu nowotomyskiego aktywnie uczestniczą w licznych spotkaniach i starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów, aby zwiększyć ich czujność i uchronić przed oszustami.


W minionym tygodniu w Zbąszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z seniorami, w którym uczestniczyli policjanci z Komisariatu Policji w Zbąszyniu. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom rodzaje zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na co dzień. Szczególny nacisk położyli na problematykę przestępstw związanych z oszustwami metodą na tzw. „wnuczka”, „na policjanta” czy na „sąsiada”. Ponadto poinformowali aby również zwrócili uwagę na osoby obce, które odwiedzają ich domy. Niestety, oszuści często wykorzystują podeszły wiek i łatwowierność osób starszych, dlatego tak często padają ich ofiarami. W ramach spotkania policjanci poruszyli także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na koniec policjanci zwrócili seniorom uwagę na konieczność bezwzględnego informowania policji o każdej próbie oszustwa.

/nowy-tomysl.policja.gov.pl/

(Visited 121 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz