Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatu wolsztyńskiego

Spotkanie z mieszkańcami powiatu wolsztyńskiego

– To Wielkopolska jest kolebką polskości – mówił Andrzej Duda w Wolsztynie. – To stąd jako Polacy wyszliśmy i zaczęliśmy naszą wielką przygodę, naszą wielką epopeję narodową i wielką epopeję budowy naszego państwa,


które potem było w nas na tyle silnie, że nawet jeżeli znikało z mapy na 123 lata, czy dłużej, to także tu, w Wielkopolsce czyniono wszystko, aby na tę mapę wrócić – akcentował.

Dziękował także za dbanie o pamięć historyczną, za obchody 100-lecia niepodległości Polski oraz Powstania Wielkopolskiego.

Prezydent podczas wystąpienia w Wolsztynie odniósł się do oczekiwań płacowych nauczycieli, mówiąc, że ich sytuacja nie jest łatwa, a oczekiwania, z którymi dzisiaj występują, są uzasadnione. – Nauczyciele powinni w Polsce dobrze zarabiać. Powinni zarabiać godne pieniądze. Wypełniają bardzo ważną misję. Wszyscy pamiętamy tę maksymę, którą w Polsce powtarzamy od stuleci: takie będziemy mieli Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – podkreślił Andrzej Duda.

Jak dodał, dlatego nauczycielom za ich pracę, a właściwie za ich służbę, należy się godne wynagrodzenie. – Jednocześnie chcę zaapelować o jedno: nie wszystkie żądania da się od razu zrealizować. To musi być pewien proces i my musimy do tego procesu dojść. Mam nadzieję, że w tej sprawie uda się uzyskać porozumienie tak, aby nauczyciele osiągnęli swój cel, a jednocześnie młodzież i dzieci w żaden sposób nie zostali poszkodowani – mówił Prezydent.

–  Proszę też nauczycieli i proszę też przedstawicieli związków nauczycielskich, aby tę sytuację uwzględnili, że to jest szczególne przeżycie dla dzieci, dla młodzieży i dla rodziców – powiedział. 

– Natomiast bez wątpienia trzeba usiąść do stołu i trzeba na ten temat rozmawiać. Ja zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z Panem Premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie – akcentował Andrzej Duda.

– Obawiam się, że nie da się ich [wynagrodzeń] w szybkim tempie, w krótkim terminie podnieść od razu o tysiąc złotych. Obawiam się, że ten postulat ma charakter niestety bardzo mocno polityczny i populistyczny na ten moment, ale wierzę w to, że w perspektywie da się je podnieść w rozsądny sposób i w rozsądnym terminie – mówił.

Prezydentowi podczas wizyty w Grodzisku Wielkopolskim i Wolsztynie towarzyszył minister Błażej Spychalski.

(KG)  /prezydent.pl/

(Visited 157 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz