Spotkanie noworoczne nowotomyskich działkowców

Spotkanie noworoczne nowotomyskich działkowców

Już tradycyjnie w styczniu nowotomyscy działkowcy spotykają się by wspólnie podsumować miniony rok i wspólnie nakreślić plan bieżący działania. Tak też było w piątek 27 stycznia br. w tym dniu , spotkał się Zarząd ROD Świerczewskiego, członkowie komisji statutowych. Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu udział wzięli również przedstawiciel Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu Sylwester Chęciński oraz Włodzimierz Hibner burmistrz Nowego Tomyśla.

O aktualnych sprawach związanych z funkcjonowaniem PZD, problemach i planach związku w skali kraju oraz okręgu poinformował Wiceprezes OZ PZD Sylwester Chęciński.

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wspominał wyjątkową imprezę zorganizowaną w 2016 roku na terenie miasta, podczas Jarmarku Chmielo – Wikliniarskiego, czyli Okręgowym Dniu Działkowca. Działkowa impreza do Nowego Tomyśla przyciągnęła setki działkowców, oraz znamienitych gości, gospodarzy innych miast z Wielkopolski. To właśnie podczas tego wydarzenia nowotomyski ogród otrzymał wyjątkowy medal przyznany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Wożniaka.

Więcej … Starosta nowotomyski odznaczony przez działkowców , nowotomyscy działkowcy zasłużeni dla województwa wielkopolskiego / Okręgowe Dni Działkowca 2016 – FILM , FOTO

Jednak nie samymi imprezami żyje ogród, szereg inwestycji, wspólnych działań i współpraca z władzami samorządowymi owocuje w tym, że nowotomyski ROD jest w czołówce najlepszych w kraju. Nowy rok to kolejne wyzwania, modernizacje i dużo ciężkiej pracy – podkreślał prezes ogrodu Józef Kasprzak. Przed nami jeszcze więcej pracy, w tym roku ogród obchodzić będzie jubileusz 60-lecia powstania ogrodu. – dodaje.

Na zakończenie spotkania burmistrz Włodzimierz Hibner otrzymał z rąk przedstawicieli OZ PZD Sylwestra Chęcińskiego oraz Józefa Kasprzaka działkowy kalendarz na 2017 rok z przepięknymi kolorowymi fotografiami kwiatów z polskich ogrodów.

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl

(Visited 311 times, 1 visits today)

Leave a Reply