Sportowy weekend LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl

Weekend w którym w całej Polsce świętowano rocznicę odzyskania niepodległości był dla LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl bardzo pracowity, ponieważ uczcili oni nasze narodowe święto, w sposób w jaki potrafią najlepiej.


Bowiem 11 listopada o godzinie 10.45 rozpoczęły się zmagania w wielkopolskich wielobojach atletycznych organizowanych przez Wielkopolski Związek Podnoszenia Ciężarów, oraz nowotomyski klub. Były to zawody dla dzieci do 12 roku życia, 26 młodych zawodniczek i zawodników z czterech wielkopolskich klubów (Zamek Gołańcz, Kajak Trzcianka, RCF Poznań oraz gospodarze). W hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu, rywalizowali w trzech konkurencjach, bieg 4 x 10 m, trójskok z miejsca w dal, oraz rzut piłką lekarska w tył. Oczywiście jak przystało na młodych adeptów ciężarów, była też rywalizacja w jednym z bojów ciężarowych – tym razem wybrano rwanie. Dla tej grupy wiekowej, nie liczy się udźwignięty ciężar, bowiem sędziowie oceniają tylko i wyłącznie jakość i poprawność wykonania tego boju. Dzieci były podzielone na dwie grupy wiekowe – do lat 10, oraz do lat 12. W obydwu grupach dziewcząt wygrały zawodniczki z Zamku Gołańcz, zaś wsród chłopców w obydwu przypadkach zwyciężyli Nowotomyślanie. Oczywiście młodzi zawodnicy bardzo poważnie podchodzili do rywalizacji, jednak przede wszystkim była to świetna zabawa, zarówno dla nich jak i sporej grupy kibicujących rodziców. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrał miejscowy klub. Organizatorzy na koniec poczęstowali wszystkich obecnych na Sali, pyszną zupą gulaszową i drożdżówkami na deser.
Po zakończonej rywalizacji w wielobojach atletycznych, młodzi adepci sztangi mogli popatrzeć na zmagania swoich starszych kolegów, bowiem po południu w siłowni Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów zaczynał się Turniej z okazji Święta Niepodległości, którym wzięło udział 8 kobiet i 14 mężczyzn z 5 klubów województwa wielkopolskiego. Do wspomnianej wcześniej czwórki klubów startujących w wielobojach, dołączył jeszcze zawodnik klubu Chrobry Gniezno.
Dla wielu startujących były to przełomowe zawody, ponieważ padło bardzo dużo rekordów życiowych, co dla zawodników jest dobrym prognostykiem przed następnym sezonem rywalizacji na pomostach całej Polski. Gospodarze turnieju kolejny raz w historii, okazali się niegościnni, ale oczywiście tylko w rywalizacji na ciężarowym pomoście. Wsród kobiet wygrała Nicole Miszczykowicz, a wsród mężczyzn Tomasz Kowalski – obydwoje reprezentujący LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl.Również niedziela nie była dla działaczy nowotomyskich ciężarów dniem wolnym. W tym dniu zorganizowali oni Mecz Sztangistów Puchar Starosty Nowotomyskiego. Tym razem, „Budowlani – Całus” rzucili wyzwanie silnemu przeciwnikowi, bo reprezentacji województwa łódzkiego. Przeciwnik silny, ponieważ reprezentowali go miedzy innymi: dwukrotna mistrzyni Europy Juniorów, Sylwia Oleśkiewicz, wice mistrzyni Europy Juniorów, Magdalena Karolak, czy finalistka Mistrzostw Europy z tego roku, Klaudia Głąb. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl również wystawili na te zawody silny skład. Na starcie stanęli, olimpijka Patrycja Piechowiak, finalistka Mistrzostw Europy do lat 20, Paulina Kudłaszyk, wicemistrzyni kraju wsród seniorek Dobrosława Kucharzak, czy trzykrotny medalista Mistrzostw Europy Juniorów, Martina Stasik. Regulamin zawodów przewidywał zespoły w których są trzy kobiety i trzech mężczyzn, oraz dodatkowo, w każdej drużynie dziewczynka i chłopiec do lat 12. Skład nowotomyślan uzupełniali: Radosław Jarnut, Arkadiusz Mocny, a najmłodsi to: Patrycja Górna i Jakub Łuczak. Jak widać licznie zgromadzeni nowotomyscy kibice ciężarów mieli komu kibicować i liczyć na dobre sportowe emocje. Oficjalnego otwarcia dokonał fundator nagrody głównej – Pucharu dla zwycięskiej drużyny – starosta powiatu nowotomyskiego , pan Ireneusz Kozecki. Zaraz potem rozpoczęła się rywalizacja sztangistów. Indywidualnie wsród kobiet wygrała zawodniczka Omegi Kleszczów, Sylwia Oleśkiewicz, potwierdzając swoją wysoką tegoroczną formę. Druga była Paulina Kudłaszyk, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Piechowiak (trzeba jednak zaznaczyć, że nasza olimpijka w tym czasie zaczyna długoterminowe przygotowania do Mistrzostw Europy i podczas tych zawodów nie dźwigała ciężarów, które byłyby chociaż zbliżone do jej rekordów życiowych) W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się miejscowy zawodnik Martin Stasik, drugie miejsce zajął Radosław Jarnut a na trzecim miejscu podium stanął zawodnik LKS Dobryszyce, Łukasz Hyla. Puchar Starosty 2017, trafił w ręce zawodniczek i zawodników LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl.
Goście z łódzkich klubów, podkreślali dobrą organizację zawodów. Trener tej ekipy pan Sebastian Ołubek powiedział: To były super zawody. Poziomem organizacji nie jestem zdziwiony, bo dobrze znam działaczy tutejszego klubu. Byłem zresztą tutaj podczas organizowanych przez was Mistrzostw Europy Juniorów i wiem, na co was stać. Taka formuła zawodów jest bardzo ciekawa dla publiczności, a ta zawsze w waszym mieście dopisuje. Dekujemy też za godne przyjęcie waszemu staroście.
Jak zwykle nie zawiodła wszystkich startujących zawodników Nowotomyska firma FitApetit, która przygotowała dla wszystkich, własnej receptury, zdrowe i smaczne batony energetyczne, które z pewnością dodały zawodnikom sił.


(Visited 238 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz