ŚMIERTELNY WYPADEK NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

W dniu 10 października 2021 roku o godz. 9:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Wojnowicach.

Według informacji samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg Intercity. Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG Grodzisk Wielkopolski, samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostkę OSP Opalenica i OSP Wojnowice. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Mokka leżący na dachu przy nasypie kolejowym po zderzeniu z pociągiem osobowym. Kierującej pojazdem była udzielana pomoc przez osoby postronne. Pociąg relacji Warszawa Gdańska – Szczecin Główny znajdował się około 1000m od miejsca zdarzenia, a podróżowały nim łącznie 92 osoby i nikt nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem osobowym (kontrola czynności życiowych – brak czynności – zastosowanie AED, rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej). Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego pomimo podjętych działań stwierdza zgon poszkodowanej kobiety. Dalsze działania polegały na ustawieniu samochodu osobowego na koła, pomocy w przesiadce pasażerów pociągu do podstawionego składu zastępczego oraz kierowaniu ruchem.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: st. asp. Paweł Pałys

Tragiczne zderzenie auta z pociągiem ! Nie żyje kobieta. UTRUDNIENIA

Jedna osoba zginęła w zderzeniu pociągu i auta osobowego. Do wypadku doszło około godziny 9.30 na przejeździe kolejowym w Wojnowicach w powiecie nowotomyskim.

Z nieznanych przyczyn auto wjechało wprost pod pociąg Intercity Gałczyński relacji Warszawa-Szczecin. – informuje radiopoznan.fm

(Visited 5 385 times, 5 visits today)

Dodaj komentarz