ŚMIERTELNE PORAŻENIE PRĄDEM! Nie żyje 34-letni obywatel Ukrainy

W poniedziałkowe przedpołudnie dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło w jednej z firm w Powodowie. Na skutek porażenia prądem śmierć poniósł mężczyzna wykonujący prace remontowe. Okoliczności wypadku bada Państwowa Inspekcja Pracy, Prokuratura i Policja.


04.02.2019 r. ok.godz. 10:30  KPP w Wolsztynie została powiadomiona o wypadku, do którego doszło na terenie jednej z firm w Powodowie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili jego oględziny.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że pracownik firmy zewnętrznej – 34-letni obywatel Ukrainy, podczas prowadzonych prac remontowych dotknął trakcji elektrycznej zasilającej suwnicę, w wyniku czego został porażony prądem i pomimo podjętej natychmiast reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Obrażeń niezagrażających życiu doznał jeden z dwóch pracujących z nim mężczyzn, który próbował mu pomóc. W tym przypadku pracownik został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Okoliczności, w jakich doszło do wypadku badane są przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie, wolsztyńską jednostkę Policji, a także Państwową Inspekcję Pracy z Leszna.

(Visited 677 times, 1 visits today)

One thought on “ŚMIERTELNE PORAŻENIE PRĄDEM! Nie żyje 34-letni obywatel Ukrainy

 • 6 lutego, 2019 at 10:15 am
  Permalink

  „dotknął trakcji elektrycznej zasilającej suwnicę,”
  dzisas kto to pisal (nie dziwie sie ze sie nie podpisal)
  od kiedy suwnice sa zasilane trakcja???
  chcialbym wiedziec co poeta mial na mysli…

  Reply

Dodaj komentarz