Smaki Regionów – Najlepsze przysmaki z całej Polski na MTP [ZDJĘCIA, FILM]

Smaki Regionów to kulinarna podróż po każdym zakątku Polski. Smaki Regionów, czyli wielka uczta pod znakiem tradycyjnej i ekologicznej żywności odbywają się w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W tym roku można odwiedzić stoiska blisko 190 wystawców ze smakołykami charakterystycznymi dla rozmaitych regionów kraju. To świetna okazja na spróbowanie nowych potraw i poznanie lokalnych smaków.

Na targach pojawili się najlepsi producenci naturalnej żywności, wyrabianej wedle tradycyjnych receptur. Pyszne wędliny, sery, przetwory bez dodatków chemicznych. Naturalne soki, miody, konfitury czy nalewki – w jednym miejscu można skosztować pyszności z całej Polski.

Pokazy gotowania i szefowie kuchni

Czymże byłyby te targi bez wspólnego gotowania, wymieniania się przepisami i degustacji? Na Scenie Kulinarnej przez cały weekend odbywają się pokazy gotowania, gdzie można podejrzeć, jak to robią najlepsi kucharze w kraju. Gościem specjalnym jest Łukasz Konik, m.in. juror w programie Junior MarsterChef.

Jeśli kuchnia polska, to oczywiście kapusta i bigos. W sobotę czekać będzie wielki garnek tej kultowej potrawy, którą każdy ze zwiedzających będzie mógł się poczęstować.

Wystawcy pokazują jednak, że nie tylko mięsnymi potrawami stoi polska kuchnia. Pojawiły się też specjały pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z ekologicznych upraw. Wszystko to, aby pokazać, że tradycyjna kuchnia wcale nie musi być nudna.

Poza degustacjami smakołyków, czekają też atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi piekarze na stoisku mini-piekarni. Każde z nich wyrobi może ciasto, przyozdobi i wypiecze własną bułeczkę, którą zabierze do domu (lub spałaszuje na miejscu!). Oprócz tego czekają na nie warsztaty na temat ekologii i zdrowego odżywiania, gry i zabawy

Jesień zacznie się w Poznaniu

Smakom Regionów towarzyszy Jesienny Targ Ogrodniczy, na którym pojawili się głównie lokalni producenci i dystrybutorzy roślin, narzędzi i dekoracji ogrodowych.