POZNAŃ: Międzynarodowy Dzień Muzyki – wspólny Polonez na Starym Rynku i Placu Wolności [FILM]

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Mieczysława Karłowicza tradycyjnie już zaprosiła mieszkańców Poznania na coroczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Tradycją Szkoły jest, iż grając i tańcząc poza murami szkoły i sal koncertowych, świętują wielki MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI.


Pragną, by właśnie tego dnia piękna muzyka rozbrzmiewała dosłownie wszędzie: na ulicach, placach, a przede wszystkim w sercu Poznania – na Starym Rynku!

Występując w dużej grupie z pewnością nie da się Ich nie zauważyć i nie usłyszeć. Tym bardziej dziś, w sytuacji pandemicznej, tradycja wychodzenia z sal na zewnątrz jest warta podtrzymania. Jest to właściwie jedyna możliwość „większego” muzykowania dla szerszej publiczności.

W tym roku wybrano, na publiczne wykonanie wielkiego Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Do wspólnego świętowania i tańca przyłączyli się również uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej, a także dzieci z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego oraz nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego.

Wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki odbyło się w sobotę 2 października, na Starym Rynku o po godz. 12.00. Poloneza powtórzono na Placu Wolności przed godziną 13:00. Organizatorzy zaprosili wszystkich odważnych do wspólnego tańca przy muzyce na żywo.

(Visited 349 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz