Kiermasz roślin, pokaz odmian kukurydzy, drony i nagrody. Tłumy na targach w Marszewie [ZDJĘCIA]

Kika tysięcy osób pojawiło się w niedzielę w Marszewie na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ, które zostały zorganizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Odwiedzający mogli kupić różnorodne rośliny, obejrzeć odmiany kukurydzy czy posłuchać o nowoczesnym rolnictwie i zastosowaniu w nim dronów i aplikacji.

Jesienne targi AGROMASZ w Marszewie na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.


Jednak rok temu, z uwagi na pandemię koronawirusa, impreza nie doszła do skutku. W tym roku pandemia nie pokrzyżowała planów organizatorów.

– Bardzo się cieszę, że mamy okazję spotkać się na żywo. Hasło tegorocznych targów, czyli „Przyjazna energia w domu i zagrodzie” nie jest przypadkowe. Współczesne rolnictwo to między innymi nowoczesne technologie, odnawialne źródła energii oraz działania proekologiczne – mówił na otwarciu targów Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Jednym z głównych wydarzeń podczas targów była prezentacja 18 odmian kukurydzy. Jednocześnie uczestnicy targów mogli zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z projektem eDWIN, który jest realizowany przez WODR.

Podczas targów zostali nagrodzeni laureaci konkursu plastycznego dla uczniów „Lato w ogrodzie”, który był organizowany przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu pod patronatem honorowym wojewody wielkopolskiego. Nagrodzone zostały także najlepsze koła gospodyń wiejskich, które wzięły udział w konkursie „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.

Targi były okazją, aby obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy oraz spróbować różnorodnych lokalnych produktów w ramach I Pikniku Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych. Oprócz tego odwiedzający mogli zakupić różnorodne przedmioty, które były dostępne na kiermaszu towarzyszącym targom.

Patronem honorowym Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ był wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

(Visited 54 times, 1 visits today)

Leave a Reply