Służby kontrolowały harcerskie obozowisko

Gnieźnieńscy policjanci podjęli współpracę z przedstawicielami straży pożarnej, starostwa i nadleśnictwem w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2019”. Współdziałanie służb ma służyć zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa wypoczywających na obozach harcerskich uczestników. W tym tygodniu odwiedzili harcerzy przebywających na obozie w Imiołkach.
Stanica Harcerska Orle Gniazdo w Imiołkach w gminie Kiszkowo jest położona w lesie nad Jeziorem Lednickim. To właśnie tutaj harcerze ulokowali swój obóz. Po nawałnicy, która dwa lata temu nawiedziła nasz powiat służby, w tym gnieźnieńscy policjanci, podjęły działania zwiększające poziom bezpieczeństwa uczestników obozów wakacyjnych.

W trakcie swojej wizyty, policjanci wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa, dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego z Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Straży Pożarnej skontrolowali obozowisko. Podczas pobytu w Imiołkach, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Służby i dowódca obozu wymienili się niezbędnymi informacjami.

Jednocześnie zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Podczas pobytu profilaktyk społeczny asp. szt. Krzysztof Socha i dzielnicowy asp. Marcin Różagórski poinformowali wypoczywające tam dzieci o konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK” realizowanego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji i nad wodą.

http://policja.pl/…/32248,Konkurs-filmowy-quotFilmowy-przeW…

gniezno.policja.gov.pl

(Visited 1 073 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz