SŁONO NIE TYLKO ZA MASŁO

Aż dziesięć przeładowanych busów i za dużo masła na jednej osi u litewskiego przewoźnika odnotowali wielkopolscy inspektorzy.

Na dwa dni 11 i 14 października wielkopolska inspekcja zaplanowała kolejne kontrole przeładowanych pojazdów. Pierwszy punkt kontrolny wyznaczono w Pile przy drodze krajowej numer 10.


Tam też został zatrzymany pojazd należący do litewskiego przewoźnika, którym wykonywano międzynarodowy transport masła z Niemiec na Litwę. Na podstawie kontroli wagowej inspektorzy ustalili przekroczenie nacisku pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego o 2,5 tony przy dopuszczalnej wartości 11,5 tony. Kierowca, żeby móc odjechać, musiał rozmieścić prawidłowo ładunek masła na całej powierzchni naczepy. Na poczet kary administracyjnej pobrano od niego kaucję w wysokości 15 tysięcy złotych.

Na wagi zostały również skierowane busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Stwierdzono aż dziesięć przypadków przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej tych pojazdów. Niechlubny rekordzista ważył 5,2 tony. Za spowodowane naruszenia kierowcy otrzymali mandaty na łączną kwotę 3,300 złotych.

W kolejnym dniu do ważenia pojazdów na terenie powiatu grodziskiego wykorzystany został patrol motocyklowy. Inspektor motocyklista kierował do kontroli pojazdy, które próbowały omijać punkt kontroli. W tej akcji wzięły udział jednostki ITD z Poznania i Leszna. Inspektorzy kontrolowali pojazdy pod kątem ich normatywności dla danego typu drogi. W jednym z przypadków bus okazał się przeważony o blisko tonę. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a towar został przeładowany na drugi podstawiony samochód, żeby zatrzymany do kontroli bus mógł odjechać zgodnie z przepisami.

/witdpoznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 155 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz