Setka Gytkjaera [ZDJĘCIA, FILM]

W miniony weekend Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Łódzki Klub Sportowy 2:0. W ataku drużyny trenera Dariusza Żurawia wystąpił oczywiście Christian Gytkjaer, dla którego był to setny mecz w barwach Kolejorza. Duński napastnik jest jedenastym obcokrajowcem, który ma na swoim koncie trzycyfrową liczbę występów z kolejowym herbem na piersi.


W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał ŁKS 2:0, dzięki czemu: awansował na szóstą pozycję w tabeli, odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu oraz przedłużył passę meczów bez straty gola do pięciu (wlicząc starcie w ramach Pucharu Polski). Co prawda, w tym spotkaniu bramki dla Kolejorza zdobywali Joao Amaral oraz Kamil Jóźwiak, a nie najbardziej bramkostrzelny w tym sezonie Christian Gytkjaer, ale ten mecz był wyjątkowy również dla Duńczyka. Podstawowy napastnik drużyny trenera Żurawia rozegrał w sobotę swoje setne spotkanie w barwach Lecha i dzięki temu jest jedenastym obcokrajowcem w historii poznańskiego klubu, który przekroczył tę „magiczną” liczbę występów. Do tej pory uczynili to Dimitrije Injac, Jasmin Burić, Darko Jevtić, Luis Henriquez, Semir Stilić, Manuel Arboleda, Gergo Lovrencsics, Ivan Djurdjević, Kasper Hamalainen i niedawno Volodymyr Kostevych.

Christian Gytkjaer dołączył do Lecha Poznań przed początkiem sezonu 2017/2018 i od razu stał się kluczową postacią Kolejorza. Na tę okrągłą liczbę występów złożyły się 84 spotkania w ekstraklasie, 10 w europejskich pucharach oraz sześć w ramach Pucharu Polski. Przez ten czas duński napastnik pobił kilka rekordów strzeleckich i obecnie jest najbardziej bramkostrzelnym zagranicznym piłkarzem niebiesko-białych w historii. Na ten moment ma na swoim koncie 52 trafienia, z czego 42 to gole ligowe, trzy w Pucharze Polski oraz siedem w rozgrywkach międzynarodowych. Dzięki tej ostatniej liczbie jest najlepszym strzelcem Kolejorza w historii jego występów w europejskich pucharach.

W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy Christian Gytkjaer ma na swoim koncie jedenaście trafień, dzięki czemu na ten moment przewodzi, razem z Jarosławem Niezgodą z Legii Warszawa, klasyfikacji najlepszych ligowych strzelców. Oprócz tych goli Duńczyk ma w swoim dorobku także trzy bramki zdobyte w ramach Totolotek Pucharu Polski. Jeżeli lechita nadal podtrzyma taką formę strzelecką to czekają na niego kolejne rekordy oraz dalsze zapisywanie się na kartach historii poznańskiego klubu.

KKS Lech Poznań

Fot. Mateusz Łysiak /Wielkopolskamagazyn.pl

(Visited 137 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz