Seniorzy gościli w komendzie

Wczoraj po południu naszą komendę odwiedzili szczególni goście. Blisko 50 seniorów z klubu mieszczącego się na Wałach Żegockiego w Kościanie postanowiło sprawdzić jak wygląda praca policjanta „od kuchni”. Spotkanie było też okazją do rozmowy o zasadach bezpieczeństwa w życiu codziennym.To kolejne spotkanie z seniorami w murach naszej jednostki. Chcemy w ten sposób pokazać jak pracują na co dzień policjanci, czym się zajmują i w jakich warunkach pełnią służbę.

W trakcie spotkania o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach przypomniał Naczelnik Ruchu Drogowego – podinsp. Mateusz Marszewski. Wszyscy obecni na sali z zapartym tchem słuchali wystąpienia Naczelnika, który bardzo ciekawie i obrazowo przedstawiał sytuacje, które może spotkać na drodze każdy uczestnik ruchu.

Oprócz przypomnienia zasad z zakresu ruchu drogowego, policjantka asp. Izabela Czerwińska omówiła sposoby działania oszustów. Podczas prelekcji wykorzystała filmy profilaktyczne, które przedstawiały metody działania przestępców. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zwiedzanie komendy.

koscian.policja.gov.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz