SENIORKA NIE DAŁA SIĘ OSZUKAĆ

Z 70-letnią mieszkanką Obornik skontaktowali się oszuści, próbujący oszukać seniorkę metodą „na funkcjonariusza CBŚ”. Jednak ostrożna i rozsądna seniorka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i czujność.


25 marca br. do 70-letniej seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za „kuriera banku”, który miał dostarczyć jej przesyłkę. Mężczyzna podał jej imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, który był nie zgodny z jej miejscem zamieszkania. Po zakończonej rozmowie z „kurierem” zadzwonił do kobiety mężczyzna podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu, który poinformował ją, że „kurier”, który się z nią kontaktował jest przestępcą z zorganizowanej grupy działającej w bankach i w żadnym wypadku nie powinna się z nim kontaktować. Następnie mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ zaczął kobietę rozpytywać na temat posiadanych oszczędności, a także poinformował seniorkę, że w celu weryfikacji jego danych ma zadzwonić pod numer telefonu 61 2222997. Starsza pani zadzwoniła pod wskazany wcześniej numer telefonu, gdzie usłyszała głos mężczyzny, który potwierdził dane „funkcjonariusza CBŚ”. Ponadto rozmówca kazał wykonywać polecenia wydawane przez policjanta CBŚ.

Seniorka od razu miała pewne podejrzenia co do przedstawionej historii i zadzwoniła od razu do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach informując o zaistniałym zdarzeniu.

Policjanci natychmiast uspokoili seniorkę i przekazali, że nikt takiej sprawy nie prowadzi i osoby, które telefonowały do niej, to oszuści!!! Dzięki niezwykłej czujności i rozwadze 70-letnia mieszkanka Obornik nie straciła swoich oszczędności.

PRZYPOMINAMY

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy oraz wypytuje o nasze oszczędności TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób.

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! 

IL/ŻK/oborniki.policja.gov.pl

(Visited 315 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz