Samochód w rowie, świnie na drodze [ZDJĘCIA]

W środę 21 marca o godz. 07.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wjechaniu samochodu ciężarowego z przyczepą do rowu w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki.


Samochód przewoził trzodę chlewną.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także samochody OSP Wronki, OSP Samołęż, OSP Wróblewo oraz Policja i Straż Miejska.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy na poboczu drogi, natomiast przyczepa znajdowała się przechylona w rowie. Trzoda wydostała się z pojazdu i znajdowała się na jezdni. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pozostałych zwierząt na zewnątrz, wyznaczeniu zagrody za pomocą drabin przystawnych, wyciągnięciu przyczepy na pobocze oraz pomocy w załadunku trzody na przyczepę.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja i Straż Miejska.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: moje Wronki, st. asp. Maciej Maćkowiak
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 688 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz