SAMOCHÓD CIĘŻAROWY UDERZYŁ W DRZEWO, ZABLOKOWANA DROGA WOJEWÓDZKA

W sobotę, 11 marca o godz. 6.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu pojazdu ciężarowego w drzewo, jednej osobie poszkodowanej, zablokowanej drodze wojewódzkiej oraz udzielaniu pierwszej pomocy przez funkcjonariusza jadącego na służbę w miejscowości Piotrowo na trasie Piotrowo – Czarnków.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Piotrowo, OSP Obrzycko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z naczepą, który uderzył w drzewo. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. Na miejscu pierwszej pomocy udziela funkcjonariusz jadący na służbę z JRG 5 Poznan. Pojazd znajdował się w rowie blisko drzewa, natomiast naczepa znajdowała sie na drodze blokując przejazd.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medyczneg, Policja oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Piotrowo

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach

(Visited 1 298 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz