500 tatuatorów, 20 pokazów i masa innych atrakcji, czyli Poznań Tattoo Konwent 2023 [ZDJĘCIA, FILM]

Weekend 11-12 marca 2023 minął w Poznaniu pod znakiem tatuażu. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się pierwsza tegoroczna i  41. ogólnopolska zarazem edycja festiwalu Tattoo Konwent. Miłośnicy tatuażu jak zwykle nie zawiedli – organizatorzy imprezy zanotowali frekwencję rzędu 8 tysięcy osób. W programie imprezy nie zabrakło wyjątkowych atrakcji: drag queens show, body suspension, pokazów shibari i oczywiście – konkursów na najlepsze tatuaże.

Poznań już po raz 7. zamienił się w ogromne studio tatuażu i piercingu. W przestrzeni MPK zjawiło się ponad 500 twórców tatuażu z różnych zakątków kraju.
 
Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu imprezy były konkursy na najlepsze tatuaże. Tatuażyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed kilkutysięczną publicznością oraz jury złożonym z cenionych w branży ekspertów: Olą Kozubską, Jagodą Jęcikowską, Sergeyem Butenko i Agahem Ozturkiem.
Jurorzy oceniali technikę oraz kreatywność zgłoszonych prac i przyznali łącznie 30 nagród. Kandydatów na zwycięzców nie brakowało – łącznie do konkursów zgłoszono aż 501 prac. Nowością pośród kategorii konkursowych były tatuaże wykonane techniką handpoke.
Statuetki za najlepsze tatuaże trafiły do:
  • Frost Tattoo ze studia Opium Tattoo za najlepszy tatuaż mały (wygojony)
  • Alex Zaharov ze studia Space Tattoo za najlepszy tatuaż duży (wygojony) ​
  • Alex Zaharov ze studia Space Tattoo za najlepszy tatuaż realistyczny (wygojony)
  • Ania Deep Red ze studia Czarne Złoto za najlepszy tatuaż pierwszego dnia konwentu (wykonany na konwencji w Poznaniu)
  • Balona ze studia Fraktal Tattoo za najlepszy tatuaż neotradycyjny 
  • Michał Wurszt ze studia Szepty za najlepszą nogawkę/rękaw/plecy
  • Lucy ze studia Opium Inc w kategorii handpoke
  • Deep Red ze studia Czarne Złoto & Akvarko ze studia Machinarium ​w kategorii kolaboracje
  • LovelyLove.tattoo ze studia Contrast Inc za najlepszy tatuaż drugiego dnia konwencji

Zobaczcie jurorów, zwycięzców i tatuaże nagrodzone na Poznań Tattoo Konwent 2023:

Goście Konwentu mieli dostęp do szerokiej oferty pokazów i dodatkowych atrakcji. Na głównej scenie pojawili się przedstawiciele najróżniejszych dziedzin sztuki – body suspension (duet Jacob&Monica Angel), burleski (Ciotka Ofka), shibari oraz fire show (Skinny Redhead) i iluzji (Aryman). Zaplanowane na sobotnie i niedzielne popołudnie drag queens show w wykonaniu Dżagi i Savannah Crystal przyciągnęło pod scenę rekordową widownię.
 

Imprezie towarzyszyły również wyjątkowe strefy specjalne: “Dziarka w ciemno” z tatuującymi Patrykiem Hiltonem i MikeNoFcuk, Live Painting w wykonaniu malarzy WLK i Kuby Kujawy oraz targi rzemiosła Tattoo Craft.


Najnowszym wydarzeniem organizowanym w ramach festiwalu była dwudniowa konferencja skierowana do tatuatorów i właścicieli studiów tatuażu Tattoo Con. Wśród panelistów pojawili się: Michał Wurszt i Sergey Butenko, Karolina Orzechowska i Joanna Fąferko.

– Osobiście pozostaje mi podziękować wszystkim obecnym za kolejny, moim zdaniem bardzo udany konwent. Artystom za sztukę na najwyższym poziomie, za świeżą krew w naszych szeregach, odwiedzającym za otwartość, pozytywną energię i tak liczne przybycie – podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator konwencji. – Zapraszam na kolejną, wakacyjną odsłonę w Gdańsku.
Już dziś znane są daty kolejnych tegorocznych edycji imprezy. Wspomniany przez organizatorów Gdańsk odbędzie w ostatni weekend lipca (29/30 lipca), a w kolejnych miesiącach Tattoo Konwent zagości w Katowicach (2/3 września) i w listopadzie w Łodzi.
Do zobaczenia!
(Visited 409 times, 1 visits today)

Leave a Reply