DACHOWANIE SAMOCHODU, KIERUJĄCY ODDALIŁ SIĘ Z MIEJSCA ZDARZENIA

W sobotę, 11 marca o godz. 18.45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowaniu samochodu osobowego i jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Radzyny gm. Kaźmierz.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo, a następnie dachował. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pojazd znajdowała się na dachu na pobliskim polu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działan, przeszukaniu terenu w pobliżu pojazdu, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po kolizji.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medyczneg oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach

(Visited 517 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz