ROZBÓJNIK ZATRZYMANY KILKANAŚCIE MINUT PO ATAKU NA KOBIETĘ

Trzymiesięczny areszt tymczasowy za usiłowanie rozboju. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec 26-latka, który z czwartku na piątek, używając siły, chciał wyrwać torebkę mieszkance Jarocina. Kobieta zdołała się obronić powiadomić policję.


Kilkanaście minut później agresor został zatrzymany. Za usiłowanie rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia. Zarzut podżegania usłyszał jego 34-letni kolega.

Kilka minut po północy z 11 na 12 stycznia br., do kobiety wysiadającej z samochodu,  od tyłu podszedł młody mężczyzna. Napastnik, który najprawdopodobniej uznał, że kobieta będzie łatwym celem, próbował wyrwać z jej ręki torebkę. Kobieta stawiała agresorowi opór i broniła swojego mienia, przyciskając je do ściany pobliskiego budynku. Napastnik postanowił więc użyć siły i zaczął bić kobietę po głowie, ale i to nie pomogło. Kobieta skutecznie się broniła. Krzyk pokrzywdzonej i przypadkowy przechodzień ostatecznie odstraszyły napastnika, który uciekł w kierunku pobliskiego osiedla.

Pokrzywdzona natychmiast  zawiadomiła o zdarzeniu jarocińskich policjantów. Funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzanego, który zaatakował zgłaszającą i ruszyli na jego poszukiwanie. Po kilkunastu minutach, napotkali mężczyznę odpowiadającego opisowi na terenie dworca PKP.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Napastnikiem okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Jarocin, notowany wcześniej w policyjnych kartotekach za inne przestępstwa.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres nawet 12 lat. W sobotę sąd przychylił się do wniosku policji i Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

16 stycznia policjanci zatrzymali 34-latka, który tez miał swój udział w przestępstwie. Mężczyzna ten, mieszkaniec gminy Jarocin, usłyszał zarzut podżegania 26-latka do popełnienia przestępstwa rozboju. Wobec niego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
(Visited 231 times, 1 visits today)

Leave a Reply