Regionalne Konsultacje Kół Gospodyń Wiejskich

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyły się we wtorek 12 marca br regionalne konsultacje pod hasłem „Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw”. W sali sesyjnej urzędu, o funkcjonowaniu Kół Gospodyń Wiejskich dyskutowało blisko dwieście pań zrzeszonych w tych organizacjach.
Wielkopolska pozyskała prawie 3 mln zł, a 900 kół gospodyń wiejskich w województwie zostało zarejestrowanych i uzyskało osobowość prawną. – Na spotkaniach, w których uczestniczyłam na przestrzeni lat z paniami z kół gospodyń wiejskich, słyszałam o problemach związanych z brakiem możliwości finansowania bieżącego oraz perspektyw rozwojowych. – Chcieliśmy przekazać środki bez pośredników, ale do tego potrzebna była osobowość prawna. – To ważny dokument, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet gospodarnych i wyjątkowych – mówiła o zmianach systemowych wprowadzonych ustawą o KGW wiceminister Andżelika Możdżanowska.

Podczas wspólnej dyskusji z udziałem Andżeliki Możdżanowskiej, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz pełnomocnika rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, Zbigniewa Hoffmanna, wojewody wielkopolskiego, członkiń kół gospodyń wiejskich oraz przedstawicieli urzędów skarbowych, omówione zostały wszelkie aspekty działalności kół gospodyń wiejskich w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9 listopada 2018 roku.

poznan.uw.gov.pl

 

 

(Visited 44 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz