Razem z Janem zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Wysłannik fabryki opon Bridgestone Poznań – manekin testowy Jan – już po raz trzeci zadba o bezpieczeństwo mieszkańców wielkopolskich miast. W tym tygodniu w ramach akcji Bądź bezpieczny na drodze pojawi się w Poznaniu, Jarocinie, Wągrowcu i Gnieźnie. Tym razem będzie rozdawać nie tylko odblaski. Przechodnie otrzymają od niego całe pakiety bezpieczeństwa.


Jana świetnie znają wielkopolskie maluchy. Na co dzień jest bohaterem akcji edukacyjnej Think Before You Drive, w ramach której, wraz z wolontariuszami Bridgestone, odwiedza przedszkola i podstawówki w naszym województwie, by rozmawiać z najmłodszymi nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem, noszenia kamizelki odblaskowej czy o tym pod jaki numer zadzwonić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo. W akcji do tej pory udział wzięło ponad 35 tysięcy dzieci.

Gdy aura zmienia się na jesienną, a dni stają się coraz krótsze, Jan otrzymuje dodatkową misję. W tym roku – już po raz trzeci zadba o bezpieczeństwo nie tylko uczniów i przedszkolaków, ale również dorosłych Wielkopolan. Wszystko to w ramach kolejnej edycji inicjatywy „Bądź bezpieczny na drodze” organizowanej przez fabrykę Bridgestone Poznań.

– Podczas poprzednich dwóch edycji naszej akcji Jan rozdał przechodniom ponad 20 tysięcy odblasków, które poprawiają widoczność pieszych – umieszczone na plecaku, torbie czy ramieniu dają sygnał kierowcy, by zwolnił i zachował bezpieczną odległość. Odblaski cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, które w zeszłych latach chętnie przybijały piątki z Janem odbierając upominek, jak również wśród dorosłych – mówi Maciej Urbaniak z Bridgestone Poznań.

 Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. W ramach codziennej działalności naszej firmy zapewniamy je naszym pracownikom, jak również kierowcom – dostarczając im produkty najwyższej jakości. Co roku troszczymy się również o edukację dzieci, aby bezpieczeństwo na drodze było stałym elementem ich życia. Nie zapominamy jednak o innych mieszkańcach naszego województwa. Postanowiliśmy podkreślać istotę widoczności pieszych na drodze, szczególnie w miesiącach jesiennych, stąd też pojawił się pomysł rozdawania odblasków przez Jana. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, które nas dotknęło. Zdecydowaliśmy więc o rozszerzeniu tegorocznych zestawów bezpieczeństwa o dodatkowe elementy – dodaje Martyna Stando, jedna z organizatorek akcji. 

W tym roku Jan będzie rozdawał przechodniom całe pakiety, w których, poza odblaskami, znajdą się także maseczka ochronna i płyn dezynfekujący, pomocne podczas codziennych obowiązków.

W tym tygodniu wypatrujcie Jana:

5.10 – w Poznaniu

6.10 – w Wągrowcu

7.10 – w Gnieźnie

8.10 – w Jarocinie

9.10 – ponownie w Poznaniu

Więcej informacji o akcji Bądź bezpieczny na drodzetutaj.

Bridgestone Poznań

Zobacz również…

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz