Punkty sprzedaży fajerwerków pod okiem policjantów

Policjanci apelują o rozwagę przy używaniu petard i fajerwerków. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nikomu nie stała się krzywda. Bawiąc się podczas sylwestrowej nocy pamiętajmy o tym, aby Nowy Rok powitać szczęśliwie i przede wszystkim bezpiecznie.Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego w tym szczególnym okresie czuwają policjanci, którzy kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków. Handel materiałami pirotechnicznymi wymaga od sprzedawców zachowania szczególnych środków ostrożności oraz przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa co wnikliwie sprawdzają mundurowi. Szczególną uwagę zwracają oni na to komu sprzedawane są fajerwerki, przypominając każdorazowo podczas kontroli, że za udostępnianie materiałów pirotechnicznych osobom nieletnim grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas działań mundurowi sprawdzają także legalność pochodzenia fajerwerków oraz czy wyposażone są one w instrukcję obsługi w języku polskim. Ważnym punktem kontroli jest sprawdzenie warunków w jakich przechowywane są materiały pirotechniczne. Miejsca te powinny być wyposażone w gaśnice proszkowe, koc gaśniczy oraz tabliczki informacyjne.

Oprócz wielu kontroli miejsc sprzedaży fajerwerków, ostrowscy policjanci wielokrotnie przypominają o zasadach bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi, gdyż brak rozsądku i odpowiedzialności przy ich wykorzystywaniu może skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Zanim zdecydujemy się na użycie fajerwerków pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę, że osobami uprawnionymi do używania fajerwerków są osoby pełnoletnie. Kiedy kupujemy materiały pirotechniczne sprawdźmy, czy ich obudowa nie jest uszkodzona oraz czy na opakowaniu podana jest nazwa producenta wraz z adresem oraz instrukcja obsługi napisana w języku polskim. Przed ich użyciem zapoznajmy się z instrukcją i stosujmy się do jej zaleceń. Korzystanie z materiałów pirotechnicznych wymaga od nas 100% skupienia więc nie używajmy ich po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Bardzo ważne jest także, aby fajerwerków używać na otwartej przestrzeni, nie kierować ich w stronę innych osób i zachować bezpieczną odległość.

Zanim zdecydujemy się na używanie fajerwerków upewnijmy się, że nie wyrządzimy krzywdy innej osobie.


(Visited 147 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz