Przyglądali się profesjonalistom

Już po raz kolejny podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  uczestniczyli w poznańskich Targach Mody, które tym razem były ukierunkowane na tzw. zrównoważoną modę. Młodzież miała więc okazję podziwiać nie tylko najbardziej aktualne trendy, ale i też zapoznać się z  alternatywnymi sposobami tworzenia ubrań.Targi poznańskie  słyną przede wszystkim z promowania polskiego krawiectwa i młodych projektantów. Nie brakowało jednak na nich wystawców z zagranicy. Dla wielu z nich coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać zrównoważone krawiectwo i wykorzystywanie ekologicznych  materiałów do produkcji odzieży z zachowaniem  etycznych zasad. Są organizowane z myślą m.in. o firmach zajmujących się handlem odzieżą, branżowych  mediach  czy uczniach szkół kierunkowych.
– Nasi podopieczni od wielu lat  biorą udział w targach modowych. Szczególnie zainteresowane są osoby, które uczą się w naszej placówce krawiectwa. Dla nich  jest to świetna okazja do podejrzenia pracy i metod działania osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się modą. Stanowią dla nich również inspirację przy tworzeniu własnych projektów odzieżowych. – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
Rynek odzieżowy  w Polsce i Europie nie zaskakuje doskonałą jakością, oryginalnością  i trwałością wyprodukowanej konfekcji, na co coraz częściej narzekają  klienci.
 
– Odzież produkowana masowo ze słabej jakości materiałów dla wielu osób przestaje być atrakcyjna. Często wymaga też przeróbek, dlatego  zaczynają   szukać innych możliwości. Branża krawiecka zaczyna więc  wracać do łask. Osoby, które potrafią szyć, a dodatkowo stoi za nimi fachowa wiedza zdobyta w szkole pod okiem wykwalifikowanej kadry- nie narzekają na brak pracy  i szybko ją znajdują po ukończeniu szkoły.- dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW. 
 
  
W Centrum Kształcenia i Wychowania  w zawodzie krawiec młodzież uczy się od blisko 26 lat, czyli od momentu powstania placówki. Do swojej dyspozycji ma profesjonalnie przygotowane warsztaty, w których zdobywa fach pod okiem instruktorów nauki zawodu. 
 
 
(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz