Przewrócona żaglówka na jeziorze pątnowskim

5 maja 2021 r. o godz. 15.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o przewróconej żaglówce na Jeziorze Pątnowskim w Koninie w pobliżu ulicy Krańcowej.

Dyżurny SKKM zadysponował do zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie, druhów z OSP Ślesin i OSP Cukrowania Gosławice wraz z łodziami. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w wyniku przewrócenia się żaglówki trzy osoby wpadły do wody. Jedna z osób została przetransportowana do brzegu przez osobę postronną przy pomocy skutera wodnego, natomiast pozostałe dwie osoby zostały zabrane przez łódź będącą w pobliżu.

Działania strażaków polegały na zwodowaniu jednostek pływających oraz dopłynięciu do prywatnej łodzi, w której znajdowały się dwie osoby, a następnie przetransportowaniu ich do brzegu. Wszystkie osoby zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego, które po przebadaniu nie wymagały hospitalizacji. Dalsze działania strażaków polegały na doholowaniu przewróconej żaglówki do pomostu. 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie/kmpsp-konin/

(Visited 172 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz