Przed meczem Lech – Legia Wojewoda Wielkopolski: Apeluję, aby powstrzymać emocje i skupić się wyłącznie na meczu

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył w zwołanym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych.


W trakcie spotkania omówiono przygotowanie organizatora do zabezpieczenia meczu oraz poddano analizie potencjalne zagrożenia związane z organizacją spotkania.

W trakcie spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono stan zabezpieczenia meczu piłkarskiego w ramach rundy finałowej Lotto Ekstraklasy pomiędzy KKS Lech Poznań – Legia Warszawa traktowanego w kategorii „podwyższonego ryzyka”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę na INEA Stadionie. Omawiając stan zagrożenia Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych ocenił, że nie ma przesłanek do zamknięcia, np. trybuny gości. Organizatorzy przewidują obecność ponad 30 tys. kibiców.

– Oczekuję, aby powstrzymać nadmierne emocje i skupić się wyłącznie na meczu, a nie na tym, co poza nim. W kwestii stadionu przy ulicy Bułgarskiej jestem daleki od podejmowania radykalnych kroków, szczególnie przed meczem, ale podkreślam, że jakiekolwiek naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. – Z deklaracji organizatora i służb wynika, że dotychczas podjęte działania minimalizują zagrożenie, ale w mojej ocenie zawsze jest jakiś procent niepewności. Poleciłem uczestnikom zespołu, aby tę niepewność ograniczyć do minimum. Musimy także pamiętać, że poza zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na stadionie, absolutnie priorytetowe jest bezpieczeństwo mieszkańców Poznania – dodaje wojewoda.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele między innymi KKS Lech Poznań, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei i poznańskiego Urzędu Miasta, Prokuratury Okręgowej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – służb, instytucji zaangażowanych w bezpieczeństwo publiczne. 

 

(Visited 207 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz