KIEROWAŁ NIESPRAWNYM AUTEM, PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ

Pijany mieszkaniec Sierakowa wpadł w ręce policjantów gdy niesprawnym autem przemierzał ulice miasta, nie mając do tego żadnych uprawnień.

Policjanci z Sierakowa, dziś (18.05) kilka minut po północy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford.


Już na samym początku wyszło na jaw, że 21-latek kieruje samochodem po pijaku. Badanie wykazało obecność 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Potem okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania samochodem, a auto nie miało aktualnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Auto trafiło na parking strzeżony. Za jazdę bez uprawnień grozi mandat karny.

Kierowca poniesie również konsekwencje karne za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości tj: może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, grzywna w wysokości min. 5 tys. zł dla osoby, która pierwszy raz jechała w stanie nietrzeźwości oraz min. 10 tys. zł dla osób za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Ponadto kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

(Visited 203 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz