Prowadził autobus bez ważnego prawa jazdy

Kierowca przewoził autobusem piłkarzy na mecz bez ważnego prawa jazdy kategorii D i został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z Konina.

20 stycznia  na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Konina poddali kontroli autobus, którym wykonywano krajowy okazjonalny przewóz piłkarzy na mecz z Poznania do Bełchatowa.


Okazało się, że kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy kategorii D wymaganego do prowadzenia autobusu. Termin ważności prawa jazdy kategorii D upłynął kierowcy 8 stycznia tego roku. Inspektorzy zakazali mu dalszej jazdy, a po grupę pasażerów został podstawiony drugi autobus wraz z innym kierowcą.

Podczas kontroli inspektorzy stwierdzili trzy naruszenia w stosunku do osoby zarządzającej w przedsiębiorstwie. Były to: wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę, który nie posiadał ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii, brak orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy oraz brak orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

W stosunku do prowadzącego autobus zostanie skierowany wniosek do sądu za wykonywanie przewozu drogowego bez ważnego prawa jazdy kategorii D.

 

 

(Visited 2 082 times, 1 visits today)

Leave a Reply